Yhteystiedot

Puheenjohtaja:

Jari Vuorinen

p. 0442777311

jari.vuorinen@lieto.fi

Sihteeri:

Juha Marjomaa
p. 0505268169
juha.marjomaa@gmail.com

Valtuustoryhmän puheenjohtaja:

Jari Vähätalo

p. 0400953172

jari.vahatalo@lieto.fi

Valtuustoryhmän sihteeri:

Henna Takatalo

p. 0505539620

henna.takatalo@lieto.fi

Kunnanhallituksen jäsenet

Annina Ruottu varapuheenjohtaja

p. 0405245893

annina.ruottu@lieto.fi

Tomi Pohjankukka

p. 0503089559

tomi.pohjankukka@lieto.fi

Valtuuston varapuheenjohtaja

Minna Hallanheimo

p.0445672299

minna.hallanheimo@lieto.fi

Kaavoitus- ja rakennuslautakunta

Jari Vähätalo

p. 0400953172

jari.vahatalo@lieto.fi

Taisto Lähteenoja

p. 0400921944

taisto.lahteenoja@lieto.fi

Keskusvaalilautakunta

Seppo Mikkonen

p. 0456572448

mikkosen.seppo@wippies.fi

Kulttuuri ja vapaa-aikalautakunta

Henna Takatalo

p. 0505539620

henna.takatalo@lieto.fi

Esa Mustamäki

p. 0409104658

esa.mustamaki@herrasmanni.fi

Sosiaali- ja terveyslautakunta ja jaosto

Eliisa Lehti

p.0400528593

elehti@abo.fi

Tarkastuslautakunta

Arto Tikka

p. 0440611873

arto.tikka@tarvasjoki.fi

Tekninen lautakunta

Jari Vuorinen

p. 0442777311

jari.vuorinen@lieto.fi

Varhaiskasvatus- ja koulutuslautakunta

Juha Marjomaa varapuheenjohtaja
p. 0505268169
juha.marjomaa@gmail.com

Maria Nurminen

p. 0405140665

maria.k.nurminen@gmail.com

Ympäristöterveyslautakunta

Sinikka Tuominen puheenjohtaja

p. 0407679782

sinikka.tuominen@lieto.fi